Lina and GrimStroke

بررسی متا مسابقات Bucharest Minor ؟! کدام هیرو ها برنده شدن !

 

با رسیدن مسابقات Bucharest Minor به دور فینال ، بیاید یک نگاهی بندازیم به طرز شکل گیری Meta در چند روز اخیر

  • ساپورت یا feed دادن

با نگاهی به بیشترین Pick های این هفته ، با آمار های جدید روبرو شدیم . با ۱۹ بار Pick شدن Tuskar بار در کل ۴۱ گیم بازی شده ، کسی فکر نمی کرد که بازی کردن با Support اینقدر همه گیر شود .همراه با Earth Spirit ، Dazzle و Lich که در رده های بعدی هستند ، Support ها توانسته اند که حاکم Pick ها شوند ، هرچند که Tusk در همه ی گیم های اخیر Ban یا Pick شده است .

و در مورد Core که باشد ، باید یک خورده عمیق تر برویم . Medusa و Tiny و Troll بیشترین هیرو های Pick شده برای Core هستند ، ولی ، اینها همانند Sandwich بین هیرو های Support قرار دارند . و در رده های دیگر ، Sven ای که Support است ، Grimstroke و Rubick قرار دارند .

خوب به طور کل ، کدام یک از این هیروها توانسته اند موفق شوند ؟ در بین همه ی اینها ، Lich با ۷۶ درصد Winrate در اول جدول قرار دارد و ۱۰ هیرو های باقی مانده به طرز عجیبی Winrate زیر %۵۰ یا %۵۰ دارند .

گذشته از همه ی اینها ، بنظر می رسد که پیروزی نصیب تیم هایی شده است که هیروهای ناشناخته با Meta حاضر را انتخاب می کنند . آیا این هیرو ها همچنان قوی خواهند ماند ؟

 

  • جفت های قدرتی

با توجه به اینکه Lich و Grimstroke قوی ترین Combination مد نظر است ، این ۲ هیرو زیاد Pick نشدند و برندگان TI تیم OG زیاد به آنها دقت نکرده است .

بیشترین مقدار Pick برای Earth Spirit همراه با Dazzle بوده است که در ۶ گیم از ۴۱ گیم اتفاق افتاده و فقط ۲ تا از آنها را توانسته اند ببرند .
ما جفت های دیگری همانند Earth Spirit /Razor یا Dazzle / Troll و IO / Gyrocopter را دیده ایم ولی هیچ کدام موفق نبوده اند زیرا Winrate بدست آمده زیر %۴۰ است .

این اطلاعات به ما نمی گوید که چه چیزی باید Pick کنیم در گیم های خودمان و بنظر می آید که Meta حاضر به سمت هیروهایی است که قبلا در Meta نبوده اند ، و تیم های دیگر هم نتوانسته اند یک ترکیب عالی را بدست آورند .

 

  • Chicken Dinner

می توان گفت که Meta هنوز در حال شکل گیری است . Lich و Phantom Assassin در حال حاضر در رده ی اول با ۷۶ و ۷۵ درصد Winrate قرار دارند و بنظر می رسد که تیم ها دچار تردید در عمل کردند همانند یکدیگر هستند . Orcale ، Undying و Outworld Devourer در کل ۴۱ گیم ، ۷ بار Pick شده اند و هر کدام ۵ گیم را برده اند ، که آنها را تبدیل به یکی از بهترین هیرو های مسابقات کرده است .

هرچند که باید این موضوع را درنظر کرفت که IO در کل ۲ بار بیشتر بازی را نبرده و در %۸۵ از گیم ها بن شده و ۷ بار Pick شده است .
برای اینکه دلیل اینرا بفهمیم ، باید عمیق تر نگاه کنیم . اگر به Pick ها دقت کنیم ، میبینیم که Combination هیرو های Gyro / IO در رده ی چهارم PIck ها قرار دارد ولی خوب کلا این Combination بیشتر از ۴۰ درصد Winrate نداشته .

 

  • از اینجا به بعد چکار کنیم ؟

تیم EHOME هنوز در این Tournament نباخته اند ، و در هر گیمشان ۴ هیروی جدید انتخاب کرده اند . آنها فقط در ۸ گیم ، ۸ هیروی تکراری را انتخاب کرده اند .

هیروهایی مانند ، Tiny , Elder Titan , Beastmaster و Tusk کلا در کتاب EHOME قرار دارند . احتمالا این Patch متعلق به هیرو های Strength و Offlaner های Strength است . ولی بنظر می آید که این Meta هنوز جا نیفتاده و این خودش یک دلیل عالی برای تفاوت کارکرد یک تیم با دیگر در انتخاب و بازی است .

در یک Tournament که خیلی حساس است ، فهم Meta کلید پیروزی است . احتمالا تیم هایی که توانسته اند در رده های پایین بیایند یا به بالا برسند ، پیروزی اشان را مدیون فهم درست Meta هستند ؟ شاید ؟
به عنوان تماشاچیان ، ما فقط می توانیم نگاه کنیم و ببینیم چجوری Meta خودش را در Major شکل می دهد .

 

 

منبع : joindota

ترجمه و تهیه کننده : مصطفی

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *